آموزش حسابداری صنعتی
آموزش حسابداری صنعتی

آموزش حسابداری صنعتی ، این رشته از حسابداری، یکی از زیر شاخه های حسابداری بوده که در شرکت های صنعتی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.

این شغل را می توان در رده ای بالاتر از حسابداری در نظر گرفت. میزان تقاضا برای این شغل به دلیل افزایش روز افزون واحدهای صنعتی بالا می باشد.


اهمیت آموزش حسابداری صنعتی


همانطور که اشاره شد با گسترش فعالیت های صنعتی در جوامع امروزی نیاز به حسابداران صنعتی افزایش یافته است، حسابداران صنعتی وظایف مهمی را در پیشبرد اهداف سازمان بر عهده دارند. چنانچه فردی قصد یادگیری و فعالیت در این رشته را دارد می توان گفت آینده خوبی را برای خود رقم زده است. برای امینت شغلی این رشته می توان گفت تا زمانی که فعالیت های صنعتی ادامه دارند این رشته جایگاه خود را حفظ خواهد کرد. در ضمن شخص حسابدار صنعتی، می تواند با کسب اطلاعات لازم در صنعت مورد نظر آگاهی های خود را نسبت به آن افزایش دهد و این اطلاعات می تواند در آینده از وی یک کارآفرین بوجود بیاورد. یکی دیگر از وظایفی که حسابداران صنعتی بر عهده می گیرند، مشاوره و تحلیل است. حسابداران صنعتی با تجزیه و تحلیل اطلاعات در تعیین سود و زیان سازمان نقش مهمی را بر عهده دارند.


مشاغل مربوط به حسابداری صنعتی


از جمله مشاغلی که به حسابداری صنعتی ارتباط پیدا می کند عبارت از متخصصان امور مالی، بازرسان مالی، تحلیلگران مالی، تحلیلگران اعتبار، محققان کلاهبرداری، ارزیاب املاک و مستغلات، تحلیلگران بودجه، متخصصان مدیریت ریسک، کارفرمایان بیمه، مشاوران وام، حسابداری و حسابرسی، مشاوران مالی شخصی می باشند. حسابدار صنعتی می تواند در تمامی این زمینه ها فعالیت داشته باشند و از مزایای آن بهره مند شوند.


نتیجه پایانی


برای اشتغال در این رشته باید مهارت های ریاضی، مهارت های نوشتاری، درک مطلب، قضاوت و تصمیم گیری، مدیریت زمان . تجزیه و تحلیل سیستم ها و سایر مهارت ها را در خود پرورش داده تا بتواند از پس مسئولیت های این شغل برآید.