تفاوت نرم افزار حسابداری با EPR
تفاوت نرم افزار حسابداری با EPR

تفاوت نرم افزار حسابداری با EPR، امروزه با توجه گسترش روز افزون نرم افزارهای حسابداری، تفاوت بین نرم افزار حسابداری با EPR اندکی سخت می باشد.

بسیاری از افراد این دو مفهوم را با یکدیگر یکی در نظر می گیرند. ابتدا هر یک از مفهوم های نرم افزار حسابداری و EPR را توضیح خواهیم داد.


EPR چیست


بیان یک تعریف کلی از EPR اندکی دشوار است، باید بدانید سیستم EPR بر اساس فرآیندهای سازمان پیاده سازی می شوند. یکی از میزیت های EPR میزان انعطاف پذیری بالای آن است. به گونه ای که می توان یک زیر سیستم را بدون نیاز به سیستم های دیگر، به صورت جداگانه راه اندازی کرد. در وقع EPR یک تصویر کلی از نرم افزار حسابداری می باشد. EPR بیشتر در برنامه ریزی منابع انسانی مانند ردیابی موجودی و دارایی های ملموس و غیر ملموس، صورتحساب، مدیریت موجودی، خزانه داری، فروشگاه اینترنتی و غیره کاربرد دارد.


تعریف نرم افزار حسابداری


نرم افزار حسابداری به منظور انجام امور مالی و نحوه مدیریت آن می باشد. نرم افزار حسابداری، گردش مالی، چک ها، بانک ها، گزارشگیری مالی، درآمدها، مالیات و ترازنامه ها را بر عهده دارد. نرم افزار حسابداری قادر است تصویری درست و شفاف از عملکرد جاری شرکت به مدیران ارائه دهد اما نمی تواند وضعیت آینده شرکت را پیش بینی کند. نرم افزار حسابداری در انبار و ردیابی، محدودیت هایی دارد که می توان این محدودیت ها را با استفاده از افزونه های مبتنی بر ویندوز مرتفع کرد. اما EPR قادر است با یکپارچه سازی مدیریت قسمت های مختلف، میزان رضایت مشتریان و دقت کار را افزایش دهد.


نتیجه پایانی:


با استفاده از یک نرم افزار حسابداری معمولی نمی شود برای تولید، برنامه ریزی کرد چرا که به اطلاعات انبار، موجودی کالاها دسترسی نیست اما با زیر سیستم های EPR یک مدیر تولید همه کاره خواهید داشت.